Reklama
 
Blog | fortis@atlas.cz

Čistá Pravda! Je něco takového skutečně dosažitelné?

Čistá Pravda! Už toto slovní spojení samotné hovoří o jednom z nejzákladnějších atributů, jehož prostřednictvím se lze dopracovat k čisté Pravdě. Je jím čistota! Naše vnitřní čistota! Čistota myšlenek a citů!

Jedině prostřednictvím ní lze totiž vytvořit stejnorodý most směrem k čisté Pravdě! Jde o jednoduchou zákonitost, spočívající v principu, že pouze stejné může být přitažené ke stejnému.

Pokud nenaplníme tento základní předpoklad a naše touha po Pravdě není opravdu čistou, pokud se o vnitřní čistotu ani jen trochu nesnažíme a po ní netoužíme, pak bude to, k čemu se na základě takového nedokonalého hledání dopracujeme, přesně odpovídat míře našeho vnitřního znečištění. Nebude to tedy v žádném případě moci být Pravda čistá, ale vždy to budou jenom polopravdy. Bude to polopravda a polopravdy, kterých je všude kolem nás obrovské množství, a které přesně odpovídají míře vnitřního znečištění většiny lidí. Polopravdy, které jsou v podstatě samotné produktem právě tohoto vnitřního znečištění.

Lidé se uzavřeli a zamotali v polopravdách! Pokud se chtějí vyprostit z tohoto zmatku a dopracovat k tomu, co lze nazvat čistou Pravdou, musí usilovat stát se vnitřně čistými! Čistými a upřímnými ve svých citech a myšlenkách! Pouze tímto způsobem, a to na základě Zákona přitažlivosti stejnorodého, mohou totiž vybudovat most směrem k čisté Pravdě, aby se k ní právě prostřednictvím mostu svého čistého nitra mohli dostat, aby ji mohli najít a pochopit. Tudy vede cesta! Cesta upřímné a čisté touhy po Pravdě, ke které se snažíme přiblížit svým čistým vnitřkem.

Udržujme tedy krb svých citů a svých myšlenek čistým! Tím dospějeme k míru, štěstí a konečně, pokud v tom budeme opravdu vytrvalými, také k čisté Pravdě. A věřte, že poznání této Pravdy stojí opravdu za to!

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama